'סער דומם'

בית בנימיני, תל-אביב. 2022, אוצרת הדס גלזר

בתערוכה "סער דומם" מפסלת האמנית אתל פיסרף נופי תודעה. מוצגים בה שני גופי עבודות: סירות מצולקות וגופים מופשטים דמויי אבנים. הסירות וה"אבנים" אינם מייצגים את עצמם אלא משמשים מטאפורה לתהליכי התהוות, באמצעותם מנוסחת שפה תודעתית פנימית, חמקמקה והפכפכה. פיסרף מתרחקת מנושאים נרטיביים ומשתמשת בדימויים ככלים המחזיקים את המהות האנרגטית של חומר היצירה, בעוד הנראות הפיזית הינה אך הקצה של מהות רוחנית עמוקה יותר.

ובכל זאת, בתערוכה ישנם עֲקֵבוֹת של נרטיב, דבר המאפשר לרקום סיפור סביב האובייקטים. בכניסה לגלריה מבנה ארעי דמוי מזח חוצה את החלל לאורכו, ועליו מונחות הסירות – שרוטות ופגועות ועם זאת זקופות ואיתנות. זהו ביטוי למצב נפשי, אישי וקולקטיבי כאחד. בהמשך למזח מונחים המונוליטים המופשטים, מעין "אבנים" אפורות המפנות את המבט לרגעי השקט, ולתהליכי השתנות איטיים וכמעט בלתי מורגשים. דממת האבנים אינה דממת מוחלטת, אם כי דממה פועמת של חיים.

ב"סער דומם" מתקיים דיאלוג של מתח ניגודי לצד השלמה. כיצד נבין את עוז הסירה שצולחת סערה ללא אבן נצחית בסמוך אליה? כיצד נבין את דום האבן ללא סירה שמשייטת על ידה? כדי לנסות ולרדת למהות זו מתכנסים החומר, המסה והצבעים בחלל ליצירת קומפוזיציה של תנועה וזרימה לצד דממה שוקטת, נשימה לצד פעימה, ומבקשים מבט אל מעבר לקליפה החיצונית, מעין התבוננות מדיטטיבית המבקשת להפנות את המבט כלפי חוץ וחזרה פנימה.

חומרי זהות

בית בנימיני, תל אביב, 2022, אוצרות יעל נובק ואסתר בק

אוספים/קרמיקה ישראלית

המרכז לקרמיקה עכשווית, בית בנימיני, תל-אביב. 2021

"סירות מצולקות"

אין גבול

גלריה קרית האמנים, קריית טבעון. 2021​

"נשימה"
אחת הדרכים להתייחס אל החיים היא כאל רצף של התרחשויות מעגליות שחוזרות על עצמן בווריאציות שונות ויוצרות תנועה ודיאלוג ביניהן. יום ולילה, עונות השנה, מלחמה ושלום, פריחה וקמילה, חיים ומוות, בנייה והרס הם כמו ריטואלים מעגליים שמתקיימים בו זמנית וחוזרים על עצמם בזמן מעגלי אין סופי.
העבודה בוחנת את הצד הפנימי של המעטפת הקרמית, את החלל הנסתר שבתוכה. חלל זה, הריק, הוא מרחב שממנו נפתחות אפשרויות. המבניות והצבעוניות המשתנה מטעינה כל חלל באנרגיה שונה, התורמת לתחושה הספציפית.

תהודות

גלריה מגדל המים, גבעתיים. 2021

"מחסה"
העבודה מתייחסת לכוחות הרס וכוחות צמיחה והתחדשות שמתקיימים בו זמנית. מצב קיומי בו היציבות החיצונית מתערערת. מבנים חברתיים, כלכליים וכד' נמצאים בתהליך התפרקות וקריסה. ישנה תחושת איום חיצוני שמבקשת למצוא מקלט והגנה. יחד עם זאת ובמקביל מתקיימת מציאות התום הרוך והחמלה

הביאנלה הבינלאומית לקרמיקה

המוזיאון לקרמיקה, מניסס, ספרד. 2019

"איזון"

X+Y = Composition

גלריה קרית האמנים, טבעון. 2021
הגלריה לאמנות, יבנה. 2019

"אפריז אורבני"

המראה הבלתי צפוי של הכלי

בית האמנים, תל-אביב. 2019

טופסי טרווי

בית בנימי, תל-אביב. 2017

סלון סתיו קרמי

בית יד לבנים, רמת השרון. 2016

נתיבי רוח

בית אהרון כהנא, רמת-גן. 2013