אודות

אתל פיסרף, ילידת 1960, חיה ויוצרת בגבעתיים, ישראל. למדה קרמיקה באקדמיה הגבוהה לאמנות באנטוורפן, בלגיה (1988-89) ובוגרת החוג לאמנות יצירה באוניברסיטת חיפה (1987).

הציגה עבודותיה בתערוכות יחיד והשתתפה בתערוכות קבוצתיות במוזיאונים ובגלריות בארץ ובחו”ל. מלמדת קרמיקה במרכז המשותף לאמנות בגבעת חביבה ובבית הספר לאמנות “הקוביה” בירושלים.

פיסרף יוצרת כלים שימושיים ואובייקטים קרמיים ממשטחי חומר דקים. עבודותיה מתאפיינות במינימליזם, בניקיון צורני ובדייקנות מעודנת המנכיחים הלך רוח של שקט ועוצמה.

כאמנית אני מוצאת את עצמי מנסה להוסיף לעולם, דרך העבודות שלי, איכויות של שקט, יופי, פשטות, אלגנטיות ותנועה.

מבחינתי, האיכויות הללו הכרחיות לקיום שלנו כתרבות אנושית.

הצהרת אומן

כאמנית אני מוצאת את עצמי מנסה להוסיף לעולם, דרך העבודות שלי, איכויות של שקט, יופי, פשטות, אלגנטיות ותנועה. מבחינתי, האיכויות הללו הכרחיות לקיום שלנו כתרבות אנושית.

העבודה שלי היא ניסיון להנכיח איכויות אלו בחומר עצמו, בצורה ובאובייקט.

ביצירה אני מחפשת אסתטיקה של יופי, נועם והתעלות. הכוונה ליופי במשמעות של צורה שהעין והנפש יכולות להרגיש בטוחות ונינוחות להשתהות עליה. כמו כן, אני מחפשת אלגנטיות במובן של פשטות, תמציתיות והתמקדות. זה תקף לתהליך יצירת העבודה ולתוצאה עצמה.

נקודת המוצא שלי היא חיפוש אחר החיבור בין עולם התודעה לעולם הצורות. מתוך כך, לאורך שנים  אני עוסקת בשאלה כיצד ניתן לגלם באובייקט, איכות לא גשמית שאין לה ביטוי מילולי. בתהליך העבודה שלי יש ניסיון לתת ביטוי ויזואלי לתודעה, על מנת להפוך את הבלתי ניראה לנראה.

השימוש במשטחי חומר דקים מאפשר לי לבנות אובייקטים קלי משקל אשר משרתים באופן נכון את הדימויים שמאופיינים בעדינות, מינימליזם, גמישות ואצילות.